Rakvere Meistrivõistlused 2002

Rakvere Meistrivõistlused 2002 toimuvad 27.-28.04.2002 Rakveres, RakBowl Oy saalis (Võidu 19, 6 rada, Brunswick).

Rakvere Meistrivõistlustel 2002 järgitakse käesolevat juhendit ja kehtivaid Eesti Bowlingu Liidu võistlusreegleid ja –määrusi.

Osalemisõigus ja registreerimine

Osalemisõigus on Eesti Bowlingu Liidu liikmetel ja mängijatel, kes tunnistavad Eesti Bowlingu Liidu võistlusreegleid ja –määrusi. Võistlusmaks 400 krooni. Registreerumine toimub kuni 21.04.02 võistluste peakohtuniku Aivar Vadi juures : mail aivar.vadi@mail.ee või telefonil 0556 7 0556. Võistlus toimub kahes võistlusklassis : mehed ja naised eraldi.

Eelvõistlus (27.04)
Individuaalne, 6 sarja, euroopa mänguviis, 2 mängijat rajal. Radade vahetus pärast iga sarja. 4 harjutusruutu algusrajal.

Vahering (28.04)
Vahering toimub juhul, kui võistlusklassis registreerub vähemalt 40 mängijat. Vaheringi pääseb eelvõistluste 12 paremat mängijat. Eelvoorus saavutatud punktid võetakse kaasa. Individuaalne, 6 sarja, euroopa mänguviis, 2 mängijat rajal. Radade vahetus pärast iga sarja. 4 harjutusruutu algusrajal.

Round-Robin Finaal (28.04)
Round-Robin finaali pääseb eelvõistluste 6 paremat mees- ja 6 paremat naismängijat. Eelvõistlusel saavutatud punktid võetakse kaasa. Individuaalne, 6 sarja round-robin süsteemis koos kohamängudega, euroopa mänguviis, boonustega (võidu eest 30 punkti, viigi eest 15 punkti). Radade vahetus vastavalt tabelile. 4 harjutusruutu algusrajal.

Autasustamine
Võistluste võitjaid autasustatakse karikatega, mõlema klassi kuute paremat autasustatakse auhinnarahadega kuulutuses toodud korras.

Tasapunktiseisude lahendamine

Eelvoorus vastavalt EBL võistlusreeglitele punktile 17.1

a) Võrdsete punktide korral on võitja mängija, kes on saanud rohkem riste (STRIKE), kaasaarvatud 10. ruudu lisavisked.

b) Kui ka ristide arv on sama, siis on võitja mängija, kellel on rohkem SPARE-sid, kaasaarvatud 10. ruudu lisavisked.

c) Kui ka SPARE-ide arv on sama, on võitja mängija, kelle parima ja halvima sarja vahe on väiksem.

d) Kui ka parima ja halvima sarja vahe on sama, siis on võitja mängija, kellel on parim sari.

e) Kui kõik eelpooltoodud parameetrid on võrdsed, selgitab finaalipääseja loos

Round-Robinis vastavalt EBL võistlusreeglite punktile 17.3

a) Samade punktide puhul on võitja see, kelle puhas punktisumma omavaheliste matshide (round-robin) voorust (ilma boonusteta) on parem

b) Kui puhas tulemus on sama, siis võitja on omavahelise mängu võitja

c) Kui omavaheline matsh on jäänud viiki, siis on võitja see, kellel on rohkem võite omavaheliste matshide (round-robin) voorust.

d) Kui ka võitude arv on sama, siis on võitja see, kellel on omavaheliste matshide (round-robin) vooru parima ja halvima sarja vahe väikseim.

e) Kui ka parima ja halvima sarja vahe on sama, määrab võitja parim sari omavaheliste matshide (round-robin) voorust.

Auhinnafond 16 500 krooni